TheraTogs Ne İşe Yarar?

Düzgünce ayarlanmış bir TheraTogs sistemi, hastanın vücudunda ya da seçilen herhangi bir vücut uzvunda rahat, nefes alabilen ikinci bir ten olup, vücuda diklik sağlar ve hastanın dengesini artırarak rahat bir duruş imkanı verir. TheraTogs sistemleri giysinin altında ikinci bir ten olarak vücudu dikleştirir.  

Nöromotor, denge ve duruş kontrol sorunu olan hastalarda; Velcro uyumlu elastik bir yapıştırma alanı sağlayarak kaslara yapılacak her türlü denge, postür düzeltme ve daha iyi motor kabiliyeti amaçlı düzeltmeler için, bağların (TogRite) maksimum etki ile vücuda oturmasını sağlar.

Algı işleme sorunu olan hastalarda; üst ve alt vücuda nazik bir kucaklama hissi sağlayarak algı mekanizmasını etkili bir biçimde artırır. Sağladığı algı uyarımı ile hastanın çevresine daha iyi odaklanmasını sağlayarak algı yeteneğini artırır.

TheraTogs sistemlerinin en önemli özelliklerinden biri, terapi seanları ardından, terapinin faydalarının devamını sağlamasıdır. Fizik tedavi uzmanları başarılı bir seanstan sonra hastalarını eve, seansta sağlanan postür kontrolü, kas fonksiyonları ve algı işlemleri yönünden gelişmelerin bir sonraki seansa kadar devamlılığını sağlayarak yollamış olur.

TheraTogs Sistemleri, terapistlerin elleriyle sağladığı tüm duruş kontrolü, denge ve uzuv hareketliliği düzeltmelerini tekrar edebilme özelliğine sahiptir. TheraTogs giyen hastalar haftada bir kaç saat terapi faydası almak yerine, günde 16 saate varan giyelebilir terapi almış olur.